Roger Federer 6 hónap kihagyás után megnyerte az Australian Opent és visszatért a trónra

Roger Federer és Rafa Nadal takálkozott az Australian Open döntőjébe magyar idő szerint vasárnap reggel!A mérkőzés előtt Nadalt tartották esélyesebbnek ,a szakértők úgy gondolták hogy kész csoda lenne ha a 35 éves Federer 6 hónap kihagyás után és egy ilyen nehéz ágról megnyerné a döntő.A svájci klasszis egy nappal többet pihenhetett és ez idő alatt biztos felmerült benne a kérdés:Mi van ha ez az utolsó esély arra hogy Grand Slamet nyerjen.Rafa Nadal egy hosszú és kimerítő 5. szettes mérkőzés után jutott a döntőbe és a 30-as éveiben járó spanyolnak nem volt sok idelye pihenni,így egy izgalmas döntő előtt álltunk.

Az első szettben 3-3 ig csak tapogatóztak a játékosok ,ekkor Federer felszabadultabban kezdett el játszani és elvette Nadal adogatását.A továbbiakban sok nyerőt ütött és magabiztosan szervált, szinte minden pontot megnyert ahol beütötte az első adogatását a svájci.Federer így megnyerte az első szettet 6-4 re mindössze 37.perc alatt.A 2. játszmában Nadal magasabb fokozatra kapcsolt és dupla break előnybe került,a svájci sok ki nem kényszerített hibát ütött és a szervái sem jöttek mindig ,igaz voltak fellángolásai is mivel egyszer elvette ellenfele adogatását de így is elveszítette a 2. játékot 3-6 ra.A 3. szettben egy sokkal jobb Federert láthattunk,szó szerint leütötte a pályárol a spanyolt akinek 2-szer elvette az adogatását és nagyon magabiztosan és jól játszva megnyerte a szettet 6-1 re.A 4.játszma ismét fordulatot hozott,eleinte Federer került break közelbe,de mégis Nadal vette el a svájci adogatását és lépett el 3-1 re.A továbbiakban mindenki hozta a saját szerváját és így Rafa Nadal megnyerte a 4.szettet 6-3 ra,és következhetett a döntő játszma.A döntőszettet Nadal kezdte jobban ,mivel azonnal lebreakelte svájci ellenfelét,de Federernek 0-1 és 1-2 nél is volt lehetősége visszaszerezni az elveszített adogatását,de Nadal extrát nyújtott mindkét helyzetben és hárítani tudta mind a négy!! breaklabdát.A következő Nadal adogatásban is eljutott 2 break labdáig és ezúttal ki is használta azokat és elvette a spanyol adogatását.Így 3-3 ra módosult az állás.Ezt követően hozta a sajátját majd elvette Nadal adogatását ismét igaz csak az 5. breaklabdáját tudta kihasználni,ez azt jelentette hogy adogathatott 18.Grand Slameért.Igaz Nadal ellépett 0:30 ra és több meccslabdát hárított,de egy drámai challange háború végén Roger Federer hozta adogatását és megnyerte az 5.Australian Openjét azaz a 18.Grand Slamét 6hónap kihagyás után a legnehezebb ágról.Ezzel a győzelemmel Bebizonyította hogy kétségkívül ő mindenidők legjobb és legnagyobb játékosa.