Piros Zsombor megnyerte az Australian Opent!

Elképesztő sikert könyvelhetett el az elmúlt napokban a magyar tenisz,mivel a fiatal magyar játékos Piros Zsombor bejutott az Australian Open fiú versenyének a döntéjébe.A magyar játékos 5 mérkőzést nyert meg mielőtt bejutott a fináléba amit ma reggel rendeztek meg.A döntőbe az izraeli Yshai Oliel-el találkozott.A magyar fiú a 15. az izraeli a 4. kiemeltként játszott a tornán.

A mérkőzést a magyar játékos kezdte jobban mivel elvette ellenfele adogatását és ellépett 2-0 ra.Oliel azonban hamar bebizonyította ,hogy megérdemelten van a döntőbe mivel azonnal visszabreakelt.Az izraeli nagyon jól játszott a továbbiakban és magabiztisan hozta adogatásait emellett,újra elvette Zsombor szerváját.Ezt az előnyt már nem veszítette el és 6-4 re megnyerte az első játszmát.A második szettben Zsombor játéka feljavult,magabiztosabban ütött és nem hibázott annyit,ennek meg is lett az eredménye, 1-2 es állásnál elvette ellenfele adogatását.A magyar játékos a szettért adogathatott amikor a teher alatt összeomlott és lebreakelte az izraeli.A teher azonban Oliel vállára neheződött immáron,mivel nem veszíthette el az adogatását,Zsombor már tiszta fejjál állt oda fogadni és ezeknek eredmenyeként elvette ellenfele adogatását így megnyerte a 2. szettet 6-4 re.Következhetett a döntő szett ahol Zsombor nagyon nagy mentális erőröl tett tanubizonyságot mivel 0:40 es állásról felállt és megnyerte adogatását.Zsombor ez után mentális fölénybe került és ezt kihasználva elvette izraeli ellenfele adogatását,ezzel 4-2 re vezetett.Ezek után simán hozta adogatásait és megnyerte élete első Grand Slamét az Australian Opent 4-6 6-4 6-3 ra és legyőzte a nála sokkal esélyesebb Olielt.Piros Zsombor első győztes nyilatkozatában köszönetet mondott csaladjának,szponzorainak és a torna szervezőinek.Zsombor ezzel a győzelemmel beírta magát a tenisz történelemkönyvébe.