Magabiztos győzelmének köszönhetően tovább tapad a Barcelona a Real Madridra

Szombat este a Barcelona eggyüttese az Athletico Bilbaot fogadta a La Liga 21.fordulójában.A mérkőzés előtt a hazaiak a 2.helyen álltak a tabellán több ponttal lemaradva a vezető Real Madridtól,így a győzelemen kívül más nem volt elfogadható a katalánoktól.A Bilbao a 9.helyen állt és nekik is jól jött volna pár pont hogy elérjék az Európa Ligát jelentő 5.helyet.

A mérkőzésen hamar megszerezték a vezetést a hazaiak Paco révén aki a 19.percben lőtt a kapuba az ötösön belűlről.Ezek után a 40.percben történt újjab említésre méltó akció,Lionel Messi az alapvonal mellől lőtt kapura amit Iraizoz kapus gond nélkül háríthatott volna,de rosszul ütött a labdába így az a kapuba kötött ki.A 2.félidőben sem alakult ki sok helyzet,az egyetlen veszélyes támadás végén Alex Vidal egyéni akciójá végén talált be és ezzel beállította a 3-0 as végeredményt.

Így a Barcelona tovább tapad a Real Madridra míg az Athletico Bilbao továbbra sem tud odaérni az Európai Kupát jelentő helyek egyikére.A katalánok hátránya 1 pont a Madridiakkal szemben de a fővárosiak 2-vel kevesebb mérkőzést játszottak a bajnokságban.