Nagyon fontos győzelmet aratott az FC Barcelona a spanyol kupában és fél lábbal már a döntőben érezhetik magukat a katalánok

Tegnap este rendezték meg a spanyol kupa első elődöntőjét ,ahol az Atletico Madrid fogadta a Barcelona eggyüttesét.Az elődöntőbe két mérkőzést rendeznek ahonann összesített eredmény alapján jutnak a csapatok a fináléba,döntetlen esetén az idegenben lőtt gólok számítanak.

Luis Suarez hamar megszerezte a vezetést a vendég csapatnak,az urugayi csatár a félpályán kapott egy labdát és 4 védőt lefutva lőtt a kapuba Moya alatt.A 33.percben tovább növelte előnyét a Barcelona Lionel Messi révén aki 20 méterről bombázott a kapuba,a spanyol kapusnak esélye sem volt védeni a lövést.Így az első félidő végén 0-2 es előnnyel a vendégek mehetett a szünetre.A második játékrészben sokat változott a játék képe,míg az első játékrészben Barcelona fölény volt jellemző a 2. 45percben az Atletico Madrid irányított.Ennek meg is lett az eredménye,Antonio Griezman fejelt a kapuba az 59.percben.Ezek után tovább támadott a hazai csapat,de újjabb gólt nem tudtak szerezni így 1-2 es verséggel hagyták el a pályát és nagy bajban várhatják a 2.mérkőzést 1 hét múlva Barcelonaban.A vendégek viszont nagy lépést tettek a döntő felé mivel idegenben győzték le ellenfelüket és akár egy vereséggel is bejuthatnak a Spanyol Kupa döntéjébe ahol az Alaves - Celta Vigo párharc győztesével játszhatnak ha bejutnak oda.