Kamerun nyerte az Afrika kupát 2017-ben

A Gabonban megrendezett 2017-es Afrika Kupa döntőjében Egyiptom nemzeti válogatottja mérkőzött meg Kamerunnal.Érdekesség hogy ez a két csapat nyerte eddig a legtöbb Afrika Kupát számszerint az egyiptomiak 7-et míg a Kameruniak 4-et.

Egyiptom a Marokkói majd a Burkina Fasoi válogatottat búcsúztatta az egyenes kiesés szakaszban,utóbbi bronzérmet szerzett a tornán.A Kameruni válogatottnak rögösebb út vezetett idáig,először Szenegált majd Ghánát győzték le a zöld pirosak.

A döntőt az Egyiptomi válogatott kezdte jobban,Elneny révén a 21.percben megszerezték a vezetést amit a 60.percig őriztek amikor már nem bírták tovább a Kameruni válogatott nyomását akik több mint négyszer annyiszor lőttek kapura mint a Salah vezette Nílusmentiek,egy óra elteltével N'Kolou egyenlített majd a továbbra is nagy fölényben játszó Kameruniak eldöntötték a mérkőzést a 89.percben egy csodás egyéni akció végén,Aboubakar tréfákta meg az Egyiptomi védelmet majd lőtt a kapuba El Hadary mellett.Ezzel beállította a 2-1 es végerdményt ez pedig azt jelenti hogy Kamerun nemzeti válogatottja nyerte a 2017-es Afrika kupát.