Szalai Ádám duplázott a Bundesligába

A Hoffenheim eggyüttese Szalai Ádám volt csapatát a Mainzot fogadta a Bundesliga 19.fordulójában.A mérkőzés előtt a hazaiak a dobogóért küzdöttek és egy győzelemre volt szükségük hogy továbbra is harcolni tudjanak a Bajnokok Ligája indulásért,a Mainz csapata a közéomezőnyben vitézkedik.

Csatársoron nagy változások voltak a Hoffenheim csapatánál az elmúlt napokban,mivel eladták a chilei Vargast és az előző mérkőzésén másik fontos csatáruk piros lapot kapott így ezt a mérkőzést ki kellett hagynia,így Szalai Ádám számíthatott arra hogy a cserepadról beáll.

Így is történt a 69.percben,Szalai Ádám Kramaricot váltotta 1-0 as hazai vezetésnél.Később tovább növelte az előnyét a hazai csapat Terrazino révén.Az utolsó 10 perc azonban a magyar válogatottról szólt,a 86.percben labdát szerzett a középpályán amit lepasszolt a tizenhatosnál csatártársának aki visszakészítette neki így Ádám az üres kapuba lőtte a labdát.5 perccel később egy beadást követően vált le emberéről nagyon jól és fejelt a kapuba ezzel beállította a 4-0 ás végeredményt.

Reméljük az elmúlt időkben mellőzött Ádámnak ez lendületet ad és újra stabil kerettag lesz a Bundesligában.