Rangadót nyert a Chelsea a Premier League-ben

A bajnokságot vezető Chelsea eggyüttese fogadta a tabellán a 3.helyen álló Arsenalt szombat kora délután.Ez a mérkőzés ígérkezett a forduló rangadójának mivel 2 dobogós csapat csapott össze.Előző mérkőzésükön az ágyúsok diadalmaskodtak 3-0 ra hazai pályán 2016 szeptemberében.A vendégek számára nagyon fontos mérkőzés volt ez,mivel a 2. és az 5. helyezettet mindössze 1 pont választotta el a mérkőzés előtt,a Chelsea magabiztosan vezetett a forduló előtt,de egy vereség esetén megközelítették volna a kéket az üldözők.A mérkőzés azért is volt érdekes mivel a Chelseaben több évtizedet védő Peter Cech védte az Arsenal kapuját és próbálta megakadályozni volt csapattársait a gólszerzésben.

A mérkőzés első helyzetét a Chelsea alakította ki,amit Diego Costa a felsőlécre fejelt.Pár perccel később már nem hibáztak a kékek,Marcos Alonso lőtt a kapuba az ötösön belűlről.Az első félidőben a hazaiak mégtőbb helyzetet alakítottak ki, de újjab gólt nem szereztek.A második játékrészben is a Chelsea játszott fölényben,Eden Hazard az 53.percben tovább növelte a kékek előnyét egy remek lövésnek köszönhetően.A Chelsea végleg eldöntötte a mérkőzést a 85.perceben Fabregas révén aki a védelem hibáját használta ki gólja előtt.Az Arsenal is betalált a mérkőzés végére és kicsit kozmetikázott az eredményen,Oliver Giroud révén.Így 3-1 es győzelmet aratott a Chelsea és tovább növelte az előnyét a Premier Leaguéban és nagy lépést tett a bajnoki cím felé,úgy néz ki senki sem tudja megverni a kékeket a bajnokságban mivel az elmúlt 20meccsükből 17-et megnyertek.Ha így haladnak tovább már tavasszal bajnokot avatnak Angliában a Stamford Bridgen.