Franciaország hazai pályán ért fel a világ tetejére

Franciaország - Norvégia mérkőzést rendeztek a férfi kézilabda világbajnokság döntőjében vasárnap este.A mérkőzés fő esélyesének a hazai francia csapatot tekintették.Talán e miatt a nagy nyomás miatt kezdték haloványan a finálét a franciák,7-10 re majd 16-17 re is a szabadkártyás Norvég csapat vezett ,de még az első félidőben fordítottak a házigazdák és 1gólos előnnyel (18-17)mehettek a szünetre.A második játékrészben teljesen feloldódtak a hazaiak és bedarálták szép lassan a Norvégokat,végig uralták a mérkőzést innentől kezdve és esélyt sem adtak a Norvégoknak.Végül 33-26 ra nyerték meg a mérkőzést és így hibátlanul zárták a világbajnokságot.Tehát Franciaország megnyerte a hazai rendezésü világbajnokságot miután az összes potenciális ellenfelét(Dánia,Németország) kiejtették kisebb csapatok.