Szabadkártyás csapat és a házigazda vívja a világbajnoki döntőt Franciaországban

A végéhez érkezett a 2017-es kézilabda világbajnokság.A magyar csapat már korábban kiesett a negyeddöntőben és a 7. helyen zárt,de az élet nem ált meg Franciaországban,ahol az elmúlt napokban 2 elődnöntőt rendeztek , hogy kiderüljön melyik csapat jut be a fináléba.

FRANCIAORSZÁG - SZLOVÉNIA

A mérkőzés előtt a hazai szurkulók nagyon izgatottak és ambíciódúsak voltak,mivek a csapatukat a döntőbe várták már a torna előtt is ,és most elérkezett a várva-várt lehetőség.A Francia válogatott ilyen szellemben kezdett el játszani és hamar nagy előnyre tett szert,6-2 re is vezettek pár perc elteltével.Szomszédaink a félidő folyamán folyamatosan zárkóztak fel és 10-8 ra is megközelítették a házigazdákat akik aztán magasabb fokozatra kapcsoltak és újra nagyon elléptek,15-10 es állás után 2 szlovén gól született,mielőtt megszólalt volna a félidőt jelző duda.A második félidőben a franciák nagyon elléptek a szlovénoktól és folyamatosan növelték előnyüket velük szembe.A szlovénok már nem tudtak visszajönni a meccsbe.Így a  Francia válogatott simán végig uralva a mérkőzést legyőzte Szlovéniát 31-25 re ezzel bejutott a fináléba.

HORVÁTORSZÁG - NORVÉGIA

Tegnap rendezték a másik elődöntőt ahol a minket kiejtő Norvégia találkozott az úgyszint ,minket a csoportban felűlmúló Horvát válogatottal.A mérkőzést a horvátok kezdték jobban és 6-3 ra is elléptek,a Norvégok nem pánikoltak be és fokozatosan ledolgozták a hátrányukat végül 10-12 es vezetéssel ők mehettek nyugodtabban az öltözőbe.A második játékrészben fej-fej mellett haladtak a csapatok,mígnem 22-20 ra ellépett a horvát válogatott és már zsebben érezhették  a döntőt amikor két gyors Norvég gólnak köszönhetően kiegyenlítettek a skandinávok.A horvátok az utolsó támadásuk végén heteshez jutottak és ez a meccslabdát jelentette nekik,Zlatko Horvát állt oda akinek a lövését Torbjorn Bergerud bravúrral hárítani tudta így hosszabításra mentette a mérkőzést.A hosszabbítást is a horvátok kezdték jobban és 24-22 re elléptek ,a Norvég válogatott viszont egy elképesztő hajrát bemutatva megfordította a mérkőzést és 25-28 ra megnyerte az elődöntőt ezzel szabadkártyásként bejutott a döntőbe ahol a házigazdával fog találkozni,kétségkívül a világbajnokság legkiélezetteb mérkőzése lesz a vasárnapi találkozó.