Bayern München az új listavezető a Bundesligában

A mai Bundesliga 19. fordulós meccsek közül kettő volt kiemelendő. A Bayern München mérkőzött meg a Schalke csapatával, míg egy másikon a Borussia Dortmund kapta a Lipcsét ellenfélül. A tabella alapján meglepetések születtek, ám lehetett tudni hogy ilyen kimenetelűek lesznek a meccsek.

A Bayern München döntetlent tudott csak játszani hazai pályán a Schalke ellen. A mérkőzésen két gól született.
A mérkőzés eseményei:

Az első félidő negyedórájában már a végeredmény megszületett, de még akkor ezt nem lehetett tudni.

A 9. percben Vidal által Lewandowski szerzett vezetést a Bayern Münchennek. FCB-S04 9' 1-0 GÓLLÖVŐ: R. LEWANDOWSKI

A hazaiak góljára 4 perc után jött is a válasz, hisz Caliguiri passzából a hátvéd Naldo lett eredményes. FCB-S04 13' 1-1 GÓLLÖVŐ: NALDO

A másik találkozón a Dortmund jött ki nyereséggel, hisz egy góllal felül múlták az akkori listavezető csapatot.

A első harmad utáni 5. percben Aubameyang tudta Gulácsi kapujába juttatni a labdát Dembelé segítségével. BVB-RBL 35' 1-0 GÓLLÖVŐ: P. E. AUBAMEYANG

Ezzel a góljával a gaboni támadó megtartotta a góllövő lista első helyét a Bundesligában.