Vereséggel kezdte a világbajnokságot a magyar válogatott!

Péntek este kezdte meg szerepléset a magyar férfi kézilabdaválogatott ,a Franciaországi világbajnokságon ,az olimpiai bronzérmes Német válogatott ellen.A magyar nemzeti válogatott mostani ellenfele mellett Chilével,Horvátországgal,Fehéroroszországgal és Szaúd Arábiával van a C.csoportban ahonnan az első 4 helyezett jut tovább.A megszokott rendszerben halmozzák a pontokat a csapatok azaz a továbbjutottak elleni eredményt viszik magukkal ha továbbjutnak a csoportból.Nem lehet kérdés hogy tovább kell jutnia a csoportból a magyar válogatottnak.Ehhez ,nagyon fontos pontokat szerezhet a Német válogatott ellen ma este.

MAGYARORSZÁG - NÉMETORSZÁG

A mérkőzés nagyon nagy iramban kezdődött,a német válogatott megpróbálta végig irányítani az első játékrészt ami több kevesebb sikerrel történt.6-5 ös német vezetésig tartotta a lépést az olimpiai bronzérmessel a magyar válogatott ,de utána a németek kapusa bravúrt bravúrra halmozott és szinte mindent megfogott,Fazekas Nándi is bemutatott pár csodás védést ám ennek ellenére sem tudtunk felzárkózni a németekhez.Ezek után folyamatosán nött a hátrányunk,volt olyan periódusa a félidőnek ahol a német válogatott zsinórban 4 gólt jegyzett mindössze 2:30 perc alatt.A félidő végére feljavult a játékunk és feltudtunk zárkózni, de 16-11 es hátrányban kellett elhagyniuk a pályát 30 perc után a magyar játékosoknak.

A második játékrészben sikerült felzárkóznunk Császár és Jamali vezetésével,annak ellenére is , hogy több ziccert és egy hetest is kihagytunk.6 gólos sorozatunknak köszönhetően 16-15 re megközelítettük a németek.Mikler Roland több bravúrt is bemutatott 17-15 ös német vezetésnél,ezek után Zubai parádés góljának köszönhetően ismét 1-re zárkóztunk.Ekkor a német válogatott időt kért.Rövidesen több magyar kiállítás után ismét ellépet az olimpiai bronzérmes  20-18 ra.Négy gólváltás és megannyi izgalom utána,amikor beléptünk az utolsó 3 percbe ,Németország 24-22 re vezetett és támadott ,melynek végén gólt szerzett.Valamivel több mint 2 perccel a mérkőzés vége előtt Lékai bombázott a léc alá és 2 gólra megközelítettük a németeket.A következő támadásnál a mérkőzés hevében Ligetvári arcon ütötte a német beállóst és piros lapot kapott melynek következtében elhagyta a játékteret.Ezek után egy hetes és egy egész pályás gólnak köszönhetően eldőldt a mérkőzés.A jóval erősebb német válogatott legyőzte a magyar eggyütest 27-23 ra.A mérkőzés emberének Gensheimer-t választották a győztes csapataból.

Összeségében ez nem egy rossz eredmény és bizakozadásra ad okot a további mérkőzésekre nézve.Nem ezt a mérkőzést kellett megnyerni hanem a továbbiakon kell győztesen elhagyni a pályát hogy jó eredményt érjünk el.Egy szóval a németektől így ki lehet kapni.Következik Horvátország, szombaton!