Bravúros győzelmet aratott a magyar csapat a Davis Kupába

Mint már ismert tegnap előtt 1-1 es állásnál fejeződött be a Szlovákia - Magyarország Davis kupa párharc Pozsonyban.

A tegnapi napon játszották a kulcsfontosságú páros mérkőzést ahol Fucsovicsnak és Balázsnak a Klizan Martin kettőssel kellett megküzdeniük.Az első szettet viszonylag simán 6-3 ra nyerték a magyar fiúk,de a következő játszmát 2-6 ra elveszítették.A harmadik szett nagyon fontos volt mivel mindkét duó breaklabdához jutott többször is,de a Fucsovics/Balázs páros jött ki jobban és nyerte meg a szettet 6-3 ra.A 4.játszmában a magyar fiúk a mérkőzésért adogattak,de a szlovák páros innen is vissza tudott jönni és a rövidítést megnyerve 2-2 re egyenlítettek.A döntő szettben a szlovákok elfárdtak és Fucsovicsék simán megnyerték azt 6-1 re ezzel 2-1 es magyar vezetéssel tértek nyugovóra a csapatok.

Ma délután játszották a párharc 4.mérkőzést ahol Fucsovics Márton ,Klizan Martinnal találkozott,ahol azzal a tudattal játszottak hogyha a magyar fiú nyer akkor a párharcot is Magyarország nyeri.A mérkőzést a szlovák teniszező kezdte jobban és megnyerte az első szettet 3-6 ra.Fucsovics szerencsére időben kapcsolt és a 2.játszmát már ő nyerte 6-3 ra,ezek után a kaotikus 3.szettet is ő nyerte meg szintén 6-3 ra több mint 4 break után.Ez olyan lelki fölényt biztosított a magyar teniszezőnek hogy a következő szettet is behúzta 7-5 re,ez azt jelentette hogy Magyarország 3-1 re legyőzte a sokkal esélyesebb Szlovákiát és a feljutásért játszhat vagy Hollandivál vagy Boszniával.