Történelmet írt a magyar kézilabdaválogatott,legyőztük az olimpia bajnokot!

A férfi kézilabda világbajnokság az egyenes kiesés szakaszához érkezett az elmúlt napokban ahol Magyarország Dánia nemzeticsapatával játszott ma késő délután.A Dán válogatott aranyérmet szerzett a rió olimpián,és toronymagas esélyesként várta a mérkőzést.

A magyar válogatott hamar vezétést szerzett és ellépett 5-2 re,a válogatottunk a továbbiakban szemetgyönyörködtetően játszott és irányítaotta a mérkőzést,ennek hála egy nagyon jó iramú,tempós mérkőzés vedte kezdetét.A visszatérő Nagy László és Lékai vezérletével végig vezetett a magyar válogatott pár holtpont leszámítva.A félidőben 13-12 es előnnyel mehettek a fiaink az öltözőbe.A második játékrészt is uraltuk,igaz a végjátékban Dánia támadhatott a vezetésért is,de Császárék gólparádéjának köszönhetően egy végletekig kiélezett meccsen megtartottuk az előnyünket és 27-25 re megnyertük a mérkőzést.A 60 petc alatt Mikler Roland rengeteg fantasztikus védést bemutatott és folyamatosan meccsben tartotta a magyarokat.Később őt választották a mérkőzés emberének.Kétségkívül az elmúlt 10 év legnagyobb győzelmét arattuk ezzel pedig bejutottunk a negyeddöntőbe ahol Norvágiával találkozunk,ezek alapján bármi megtörténhet,de ott sem mi vagyunk az esélyesek.