Végletekig kiélezett csatában nyert a magyar válogatott Hollandiában

Az EB selejtező 2.fordulójában Hollandiába látogatott a válogatottunk.Jól kezdtük a mérkőzést és 10-9 re is vezettünk,de a holland csapat magasabb fokozatra kapcsolt és a kapusuk is több bravúrt mutatott be ennek köszönhetően 17-13 ra vezettek az első félidő végén.A 2. félidőben még 23-17 re is vezettek a hazaiak de ekkor úgy tűnt elfáradtak és a hálóőrük sem védett már mindent.Sok kivédekezett holland támadás és megannyi Fazekas bravúr után 25-25 re kiegyenlítettünk,majd 1 góllal elléptünk a hollandok mindig kiegyenlítettek de Fazekas Nándor kapusnak köszönhetően a végén már nem tudtak és 27-28 as győzelemnek köszönhetően elhoztuk a 2 pontot.

A győzelemnek köszönhetően vezetjük a tabellát 2 ponttal Dánia előtt de ők még nem játszották le 2. meccsüket a Lettek ellen.Az első 2 helyezett jut tovább a 2018-as Európa Bajnokságra.