Svájci elődöntő az Australian Openen

Magyar idő szerint hajnalban játszották a Stan Wawrink-Jo-Wilfried Tsonga negyeddöntőt az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.Az első szettben nem született break ,a rövidítésben Wawrinka bizonyult jobbnak így megmyerte az első játszmát 7-6 ra.Az ezt követő játékban Tsonga elvette ellenfele adogatását,de a svájci jatékos visszavette azt majd ő is elvette Tsonga szerváját ezzel 6-4 re megnyerte a 2. szettet is.A 3. játékot egy korai breaknek köszönhetően  simán nyerte Wawrinka 6-3 ra és egy 3-0 ás győzelemmel bejutott az elődöntőbe.

Az ottani éjszakai mérkőzésén Roger Federer találkozott azzal a Zverevvel aki kiejtette a világelső Andy Murray-t pár napja.Az első szettet simán nyerte a svájci 6-1 re.A 2. szett szorosabbra sikerült ,de ezt is Federer nyerte ,ezúttal 7-5 re.A svájci játékos a 3. játékot is megnyerte 6-2 re így gond legyőzte német ellenfelet és bejutott a legjobb 4be ,ahol honfitársával Stan Wawrinkával kell megküzdenie a döntőbejutásért.